Jak stworzyć przestrzeń do biesiadowania w ogrodzie?

Jak stworzyć przestrzeń do biesiadowania w ogrodzie?

Dla większości osób ogród to przede wszystkim miejsce, w którym spotykamy się z najbliższymi. Z tego względu warto zadbać o to, by przeznaczona do tego przestrzeń była odpowiednio zorganizowana. Poniżej dowiesz się jak stworzyć idealne miejsce do urządzania przyjęć w ogrodzie.

Dopasuj styl

Podstawą każdego przyjęcia ogrodowego jest odpowiednio dobrane wyposażenie. Ważne, by odznaczało się nie tylko pięknym wyglądem, ale również solidnym wykonaniem. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwość z usuwaniu ewentualnych plam i zanieczyszczeń. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się dodatkową impregnacją czy kosztownym czyszczeniem. Poza tym podczas kompletowania wyposażenia należy również pamiętać o konieczności dopasowania designu naszych mebli do całości ogrodu. Jeśli zdecydowałeś się np. na ogród w tyli włoskim, wówczas postaw na meble ażurowe, natomiast jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, wybierz klasyczne meble w odcieniach szarości lub bieli.

Postaw na funkcjonalność

W przypadku ogrodu przeznaczonego do częstego biesiadowania warto rozdzielić przestrzeń na dwie części. W głównej możemy postawić stół dostosowany do liczby gości oraz wygodne krzesła bądź klasyczne ławki. Natomiast w dalszej części możemy stworzyć kącik relaksacyjny, w którym ustawimy leżaki i parasole przeznaczone do nieco mniejszych spotkań.

Zastawa

Choć przyjęcia ogrodowe kojarzą nam się przede wszystkim z plastikowymi talerzami i papierowymi kubkami, znacznie elegantszym rozwiązaniem będzie inwestycja w porcelanę. W końcu piękny stół zasługuje na odpowiednią zastawę. Tradycyjne talerze i szklanki pozwolą nam również na lepsze udekorowanie przestrzeni jadalnej np. poprzez serwetki czy świece.

Oświetlenie

Powszechnie wiadomo, że w świetnym towarzystwie czas płynie szybciej. W związku z tym warto przemyśleć kwestie ogrodowego oświetlenia. Jeśli chcesz stworzyć odpowiedni nastrój, wówczas świetnie sprawdzą się wiszące lampki, które nadadzą całej przestrzeni bajkowego charakteru. Natomiast jeśli dysponujesz nieco większym areałem, możesz postawić na klasyczne lampki ułożone wzdłuż ścieżek. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju paleniska, które nie tylko oświetlą przestrzeń, ale także ogrzeją naszych gości w razie nieco chłodniejszych wieczorów.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się