• Home »
  • Sport »
  • Impreza biegowa dla pół tysiąca zawodników w Oleśnie! Wiosną ma się odbyć półmaraton

Impreza biegowa dla pół tysiąca zawodników w Oleśnie! Wiosną ma się odbyć półmaraton

Impreza biegowa dla pół tysiąca zawodników w Oleśnie! Wiosną ma się odbyć półmaraton

Nowy klub sportowy – Victoria Olesno, ma ambitne plany. Jednym z nich jest organizacja w Oleśnie dużej imprezy biegowej, dla pół tysiąca zawodników, w której będzie można wystartować w półmaratonie.

W ramach imprezy, która ma się odbyć 24 kwietnia, mają odbyć się dwa główne biegi, pod nazwami: “Netecs Półmataron” i “Netecs 10 km Run” oraz marsz “Exel XC-SPORT Nordic Walking”.

– Chcemy popularyzować zdrowy styl życia, poprzez bieganie i nordic walking, a jednocześnie pokazywać uroki gminy Olesno. Dodatkowo wszystkie imprezy wejdą w cykl marszów i biegów, odbywających się na terenie powiatu oleskiego – mówi Krzysztof Miśkiewicz, prezes Victorii Olesno.

Start i meta wszystkich tras będą zlokalizowane na oleskim stadionie, a następnie uczestnicy udadzą się (podobnie jak w przypadku odbywającego się niedawno maratonu) w kierunku osiedla Walce i dalej do pobliskich lasów. Bieg na dziesięć kilometrów ma przebiegać podobnie jak trasa maratonu (oczywiście bez tak dużej liczby pętli), a trasa półmaratonu, licząca naturalnie 21 kilometrów, ma przebiegać również przez miejscowość Leśna.

trasa– Jestem zachwycony urokami tej wsi, gdzie sam często biegam. Trasa miałaby prowadzić również duktami leśnymi, dlatego powinna być dla zawodników przyjemna do pokonania – ocenia Miśkiewicz.

Plany są ambitne, bowiem w klubie liczą na start nawet pół tysiąca zawodników!

– Zdajemy sobie sprawę, że przebiegnięcie półmaratonu może być trudne bez przygotowania, dlatego dodatkowo organizujemy bieg na dziesięć kilometrów. Dajemy możliwość przygotowania się do starów przyszłym uczestnikom. W każdą sobotę o godzinie 15, aż do 24 kwietnia, będziemy trenować, aby każdy na wiosnę, startując w zawodach, był zadowolony z osiągniętego wyniku – mówi Miśkiewicz, który dał się już poznać jako dobry organizator, współorganizując I Oleski Maraton Szosowy.

Start w nordic walking ma być rekreacyjny, ale do niego również warto się przygotować.

– Chcemy nauczyć prawidłowej techniki chodu, dlatego zapraszamy na stadion w każdy poniedziałek na godzinę 16 do grupy rekreacyjnej lub dla bardziej doświadczonych chodziarzy na godzinę 17.15 do grupy fitness.

Największym zagrożeniem imprezy jest sytuacja epidemiczna w Polsce. Trudno bowiem przewidzieć, na ile pandemia pozwoli organizatorom na wiosnę.

– Jesteśmy dobrej myśli i chcemy zorganizować tę imprezę w kwietniu, jednak na bieżąco śledzimy obostrzenia wprowadzanie przez rząd i mamy kilka wariantów, tak, żeby wszystko odbyło się w literze prawa, a uczestnicy byli bezpieczni, bo to jest najważniejsze – mówi prezes Victorii.

Zapisy do wszystkich startów ruszają w sobotę 19 grudnia, o godzinie 18.00, pod tym linkiem:

https://www.zmierzymyczas.pl/1183/netecs-polmaraton-netecs-10-km-run-oraz-exel-xc-sport-nordic-walking.html?fbclid=IwAR1zx6pG4DbM_ujW0HQCqxcbY5xfYql0inyHNL58pyW30pPYAY-G0JMgZOc

Damian Pietruska

Podziel się