Koszule męskie na krótki rękaw – kiedy nie wypada ich nosić?

Koszule męskie na krótki rękaw – kiedy nie wypada ich nosić?

Temat koszuli na krótki rękaw w modzie męskiej jest dość kontrowersyjny. Jej zła opinia wywodzi się z czasów, gdy była ona uznawana za element bielizny. Do dziś jednak koszula męska z krótkim rękawem uchodzi za nieelegancką. Poniżej przedstawiamy, kiedy nie warto jej zakładać.

Koszula męska z krótkim rękawem – nie zakładaj jej na oficjalne spotkania

Czy eleganckie koszule męskie z krótkim rękawem będą odpowiednie na wesele lub spotkanie biznesowe? Niestety nie. Co prawda obecnie moda męska mocno odeszła od tradycyjnych kanonów, a zestawienia marynarki z T-shirtem już nikogo nie dziwią, jednak ta zasada pozostaje niezmienna. Koszula z długim rękawem jest ukłonem w stronę gości i pokazaniem szacunku. Na śluby, bale, gale, egzaminy czy ważne spotkania zawsze zaleca się zakładać jasną koszulę z długim rękawem. Mnóstwo dostępnych modeli znajdziesz w sklepie internetowym Denley.

Koszule męskie z krótkim rękawem nie są odpowiednie do garnituru

Garnitur i marynarka to niezwykle eleganckie części ubioru. Nie pozbawiaj ich spójności, zakładając do nich koszulę z krótkim rękawem. Jeśli uważasz, że w takim modelu będzie Ci chłodniej, nic bardziej mylnego. Za odpowiednią przepuszczalność powietrza odpowiada tkanina garnituru. Wybierając się latem na przyjęcie, zadbaj o to, aby marynarka była wykonana z lekkiego i przewiewnego materiału.

Podwiń rękawy koszuli, zamiast wybierać krótki rękaw

Jeśli wybierasz się gdzieś w samej koszuli bez marynarki, często przychodzi chęć na założenie modelu z krótkim rękawem. W tym przypadku wszystko zależy od sytuacji, choć są wydarzenia, na które nie warto tego robić. Przede wszystkim, jeśli pracujesz w miejscu, gdzie obowiązuje styl smart casual, nie zakładaj krótkiego rękawa. Ta sama zasada obowiązuje na nieformalnych przyjęciach koktajlowych. Jeśli temperatura jest wysoka, a długi rękaw niepraktyczny, możesz podwinąć rękawy koszuli. Wyglądają dużo estetyczniej niż te krótkie, często zbyt szerokie.

ool24-pl-2

Koszula męska elegancka z krótkim rękawem czarna

Czy koszula z krótkim rękawem jest elegancka?

Koszula z krótkim rękawem jest dobrym wyborem, gdy nie chcesz i nie musisz wyglądać elegancko. Z kolei doskonale sprawdzi się latem, gdy będziesz spacerował nadmorskimi uliczkami lub pił kawę w przydrożnych kawiarniach. Jest to świetny strój na grilla u znajomych, wypad nad jezioro lub imprezę ze znajomymi.

Jeśli chcesz wyglądać dobrze w tego typu odzieży, klasyczna koszula męska czarna z krótkim rękawem będzie dla Ciebie idealna. Jest to niejako alternatywa dla eleganckiej odzieży. Z drugiej strony, w czasie nieformalnych spotkań możesz popuścić wodze fantazji. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał ubranie z niecodziennej tkaniny takiej jak len czy bawełna. Na spotkaniach z przyjaciółmi sprawdzą się wzorzyste i różnokolorowe koszule. Pamiętaj wtedy o jednej zasadzie: w takiej koszuli kołnierzyk i mankiety muszą pozostać casualowe.

Beżowa koszula męska w paski z krótkim rękawem

Beżowa koszula męska w paski z krótkim rękawem

Krótki rękaw w modzie casual i młodzieżowej

Oprócz typowo letnich stylizacji koszula męska z krótkim rękawem podbiła serca młodzieży. Stanowi dla nich świetny wybór właśnie dlatego, że nie jest elegancka. Dobrze wygląda w zestawieniu z chinosami, jeansami czy bojówkami. W takich połączeniach wygląda swobodnie i naturalnie.

Połączenie koszuli na krótki rękaw ze sportowymi ubraniami jest powszechne, jednak jeśli wybierasz taką stylizację, niech będzie ona spójna. Do szerokich spodni nie zakładaj eleganckiej koszuli z perłowymi guzikami. W luźnych zestawieniach nie ma miejsca na sztywne kołnierzyki czy mankiety ze spinkami. Całość wygląda wówczas nieestetycznie i niweczy pierwotny zamysł stylizacji.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się