• Home »
  • Galeria »
  • Siedem Źródeł gościło I Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Biegach Przełajowych

Siedem Źródeł gościło I Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Biegach Przełajowych

Siedem Źródeł gościło I Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Biegach Przełajowych

119 zawodników wystartowało w I Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się 11 listopada na terenie oleskich Siedmiu Źródeł.

dsc07387Organizatorzy chcieli stworzyć nowy punkt na mapie biegów w powiecie oleskim.

– Miało to być coś nowego, mamy 11 listopada, dzień wolny, w którym świętujemy odzyskanie niepodległości i chcieliśmy, żeby można go było spędzić również na sportowo – mówi Krzysztof Miśkiewicz, prezes Victorii Olesno, organizator imprezy. – Siedem Źródeł idealnie nadaje się na takie zawody. To miejsce rekreacji, ale też spotkań, a las jest bardzo urokliwy. Tutejsze ścieżki idealnie nadają się do biegania.

To miejsce sprawdzone przez biegaczy, którzy chwalą klimat panujący w lasach wokół Siedmiu Źródeł.

– Jestem zachwycony tym miejscem, to super lokalizacja dla biegów komercyjnych, bo jest pięknie, jest przestrzeń, na której można się spotkać i do tego nigdy nie wieje, bo wszystko jest ładnie osłonięte. Sam często chętnie przychodzę tu potrenować. Do tego jest kontakt z naturą, więc można uciec od szarego betonu – mówi Marcel Chodura, zwycięzca biegu głównego.

Bieg główny odbył się na dystansie 5 kilometrów, dwie pętle po 2,5 kilometra.

dsc07178– To dystans, którym mogą biegać wyczynowi biegacze na przetarcie, ale jest też przyjazny dla amatorów, bo piątka, to nie dyszka, można przyjść z rodziną, nawet z dziećmi i na spokojnie pokonać ten dystans. Dwie pętle też są zawsze bardziej widowiskowe niż jedna dla publiczności, która może zobaczyć jak rozgrywa się bieg – mówi triumfator.

Trasa prowadziła przez leśne dukty, a jak na przełaje przystało, miała swoje przeszkody.

– Byłem miło zaskoczony trasą. Ona może się wydawać szybka, ale jest tutaj sporo górek i przeszkód. W mojej ocenie największą trudnością był etap, w którym było sporo grząskiego piasku. To właśnie na tym odcinku sporo osób odpadło z czołówki, bo biegacze nie radzili sobie tam z utrzymaniem tempa – ocenia Marcel Chodura.

W biegu głównym za Marcelem Chodurą wbiegł Szymon Sobańka, a na trzecim miejscu Dawid Kulik. Wśród kobiet najlepsza była Dorota Miśkiewicz, druga była Monika Kielan, a trzecia Joanna Idziak.

Komplet wyników biegu głównego można znaleźć tutaj: http://ool24.pl/mistrzostwa-powiatu-oleskiego-biegach-przelajowych-bieg-glowny/

Klasyfikacja biegów młodzieżowych:

Szkoły podstawowe IV-VIII

Dziewczęta

  1. Oliwia Kostrzewa

Chłopcy

  1. Marcel Czerchlański

Szkoły ponadpodstawowe

Dziewczęta

  1. Maja Ziółkowska
  2. Oliwia Stanek
  3. Alicja Kukuła

Chłopcy

  1. Denis Blukot
  2. Michał Birlet
  3. Krzysztof Liwowski

Damian Pietruska

Podziel się