Od poniedziałku w Oleśnie rusza szpital dla pacjentów z Covid-19

Od poniedziałku w Oleśnie rusza szpital dla pacjentów z Covid-19

W czwartek 25 listopada Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski podał, że od poniedziałku 29 listopada szpital w Oleśnie przeznaczony będzie w całości dla pacjentów covidowych.

– Zyskujemy tym samym 150 miejsc, w tym 21 respiratorowych. Ponadto, oddział pediatryczny dla 20 dzieci. To rozmowy z dyrekcją obu szpitali, starostami obu powiatów – czytamy na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obu powiatów, bowiem to szpital w Kędzierzynie-Koźlu miał zostać przekształcony na covidowy, tak samo jak było podczas poprzednich fali pandemii.

– Szpital w Kędzierzynie-Koźlu to wielospecjalistyczna placówka, oferująca szerszą diagnostykę niż szpital w Oleśnie. W trosce o wszystkich pacjentów z woj. opolskiego, postanowiłem dokonać zmiany we wcześniejszych ustaleniach i już od najbliższego poniedziałku placówka w Oleśnie będzie przyjmowała pacjentów z zakażeniem wirusa SARS CoV-2. Pacjenci z Olesna będą hospitalizowani do Kędzierzyna-Koźla – dowiadujemy się z oficjalnej strony opolskiego urzędu.

Na stronie oleskiego szpitala również pojawił się już nowy komunikat:

– W związku z przewidywalnym przekształceniem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie w placówkę covidową od dnia 25.11.2021 r. do odwołania wstrzymuje się przyjęcia w trybie nagłym i planowym pacjentów do wszystkich oddziałów szpitalnych ZOZ w Oleśnie.


Więcej informacji można znaleźć tutaj:

Z oleskim starostą na temat przekształcenia szpitala na covidowy

Podziel się