Remiza w Borkach Wielkich przyjęła ukraińskie rodziny

Remiza w Borkach Wielkich przyjęła ukraińskie rodziny

33 obywateli Ukrainy, głównie matki z dziećmi, znalazły tymczasowy, bezpieczny dach nad głową w sali OSP w Borkach Wielkich.

Zakwaterowanie w Borkach Wielkich

W krótkim czasie przeprowadzono niezbędne prace remontowe związane przede wszystkim z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb sanitarnych. Ściankami wydzielone zostały mniejsze pomieszczenia, osobne dla każdej rodziny, by zapewnić minimum komfortu i prywatności. Łóżka wraz z materacami i pościelą zostały przekazane gminie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zapewniono także dostęp do Internetu, a w telewizji kanały ukraińskie m.in. z bajkami dla dzieci. Na zamówienie gminy, Gościniec Borki Wielkie, w ciągu najbliższych dni, będzie dostarczał naszym gościom ciepłe posiłki.

Pierwsi uczniowie w szkołach

Każdego dnia do Olesna przyjeżdżają kolejni obywatele Ukrainy. Do szkół chodzą już pierwsi uczniowie, którzy niezwykle serdecznie zostali przyjęci przez najmłodszych oleśnian. Pomimo barier językowych, dzieci coraz śmielej włączają się w szkolne obowiązki.

-Serdecznie dziękujemy dyrektorom i nauczycielom, którzy stają na wysokości zadania, by pomóc naszym nowym uczniom. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom uczniów oleskich szkół, którzy nie tylko chętnie włączyli się w akcję zbiórki wyprawek szkolnych, ale dzięki rozmowom ze swoimi dziećmi, przygotowali ich na tak miłe przyjęcie nowych koleżanek i kolegów – informuje Urząd Miejski w Oleśnie.


Pomoc nadal potrzebna

Przypominamy, że w dalszym ciągu zbierane są dary dla uchodźców. Do PSP nr 2 od 9:00 do 18:00 można przynosić żywność, wyprawki szkolne, artykuły higieny osobistej i środki czystości, a także zadeklarować można chęć oddania sprawnych sprzętów AGD, które w miarę potrzeb, dostarczane będą kolejnym potrzebującym.


*- Informacja i zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się