• Home »
  • Informacje »
  • Ogromny pożar stodoły w Oleśnie. Strażacy walczyli z ogniem aż trzynaście godzin

Ogromny pożar stodoły w Oleśnie. Strażacy walczyli z ogniem aż trzynaście godzin

Ogromny pożar stodoły w Oleśnie. Strażacy walczyli z ogniem aż trzynaście godzin

81 strażaków z 14 jednostek, na zmianę przez ponad trzynaście godzin, gasiło ogromny pożar stodoły wypełnionej słomą i sianem. Do zdarzenia doszło w czwartek 1 września około godziny 18.00 na ulicy Rolniczej w Oleśnie.

1662115617147– Do pożaru doszło w dużej stodole, która była podzielona na trzy części. Po dojeździe pierwszej jednostki na miejsce, zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar w środkowej części budynku. Znajdowało się tam czterysta balotów siana i osiemset bali słomy – relacjonuje st. kpt. Kamil Pęcherz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oleśnie. – Nasze działania polegały na gaszeniu pożaru w środkowej części budynku i obronie pierwszej części budynku, gdzie znajdowało się tysiąc bali słomy. Dzięki użyciu podnośnika i stworzeniu otworu w dachu, poprzez gaszenie zarzewi ognia, udało się obronić pierwszą część budynku i znajdujący się w nim materiał.

Do gaszenia pożaru potrzebna była ogromna ilość wody, dlatego na miejsce zadysyponowano przenośny zbiornik wodny o pojemności 13 tysięcy litrów.

1662115617125– Do gaszenia pożaru użyty został hydrant, będący na miejscu, ale przy tak dużej akcji gaśniczej, jego możliwości były niewystarczające, dlatego część jednostek dowoziła wodę z innego hydrantu do zadysponowanego przenośnego zbiornika wodnego – mówi st. kpt. Kamil Pęcherz.

Akcja trwała do godziny 7.40 w piątek 2 września. Z powodu długotrwałych działań, strażacy pracowali na zmianę.

Pracujący na miejscu strażacy nie byli w stanie określić dokładnej przyczyny pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

W akcji brali udział strażacy z JRG Olesno oraz OSP Bodzanowice, OSP Borki Małe, OSP Borki Wielkie, OSP Boroszów, OSP Broniec, OSP Główczyce, OSP Kowale, OSP Leśna, OSP Łomnica, OSP Sowczyce, OSP Stare Olesno, OSP Wysoka i OSP Zębowice.

Damian Pietruska

Zdjęcia: KP PSP Olesno

Podziel się