• Home »
  • Informacje »
  • Tradycyjne smaki, nowoczesne standardy – czyli Masło Ekstra z Olesna w odświeżonym wydaniu!

Tradycyjne smaki, nowoczesne standardy – czyli Masło Ekstra z Olesna w odświeżonym wydaniu!

Tradycyjne smaki, nowoczesne standardy – czyli Masło Ekstra z Olesna w odświeżonym wydaniu!

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie funkcjonuje w regionie już ponad 100 lat. Zakład rozwijał się na przestrzeni lat, proponował co raz to nowe produkty, ale to, co pozostało niezmienne to nacisk na jakość swojego produktu. Tradycyjne receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie, są największą wartością przy produkcji.

Produkcja w tradycyjnym oleskim wydaniu

Produkty, które przede wszystkim kojarzą się z oleskim zakładem to likier na bazie śmietanki, twarogi, klinki, mleko, ale prawdziwym numerem jeden pozostaje Masło Ekstra z Olesna. Jego produkcja to proces, który wymaga dużej precyzji, cierpliwości i przede wszystkim umiejętności. Już tylko w nielicznych zakładach mleczarskich (w tym w Oleśnie), stosuje się tradycyjne metody produkcji, które pozwalają na uzyskanie wyjątkowego smaku i jakości. Śledząc media społecznościowe spółdzielni, możemy poznać tajniki produkcji „od kuchni” – zobacz. Szczególnie ciekawy etap procesu to moment wyrabiania masła w ogromnych rozmiarach maselnicy, co nawiązuje do tradycyjnych metod produkcyjnych.

Wizerunkowy lifting w OSM Olesno

Stale rosnąca popularność regionalnych produktów z Olesna skłoniła zakład do odświeżenia wizerunku. W dzisiejszych czasach klienci coraz bardziej zwracają uwagę na estetykę produktu i wybierają te, które są dla nich wizualnie atrakcyjne. Etykiety muszą być nowocześnie zaprojektowanie, jednocześnie nawiązując do tradycji. W przypadku Masła Ekstra z Olesna niezmienna pozostaje kolorystyka, czyli słynne już odcienie zieleni i żółci. Nowością, która będzie uspójniać wszystkie wyroby z Olesna, jest wizerunek krówki Oleśki. Jej imię zostało wybrane przez sympatyków i klientów zakładu, poprzez konkurs zorganizowany na Facebooku. Kolejnym motywem, który będzie królować na produktach to plama mleka, na której zostały umieszczone wyraźnie informacje o produkcie. Praca nad finalnym efektem rozpoczęła się już w 2022 roku. Zakład opierał się na nowym haśle reklamowym – „OSM Olesno – tradycyjne smaki, nowoczesne standardy”. Wszystkie elementy z tego sloganu musiały zostać „przelane” na projektowane etykiety.

maslo-wizualizacja

OSM Olesno idzie z duchem czasu!

Pierwszym produktem, który zobaczymy w odświeżonej wersji, jest Masło Ekstra z Olesna. W sklepie firmowym, a także w punktach partnerskich zlokalizowanych w całej Polsce, klienci będą mogli poznać Oleśkę i sami ocenić zmiany, które zostały zawarte na etykiecie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą zakładu z Olesna na stronie internetowej osm-olesno.pl lub na Facebooku, gdzie pracownicy nierzadko angażują społeczność do podejmowania interakcji.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się