Wyprzedzał “elkę” na przejściu dla pieszych

Wyprzedzał “elkę” na przejściu dla pieszych

O tym, że pośpiech jest złym doradcą przekonał się 57-latek z powiatu oleskiego. Policjanci z grupy SPEED zarejestrowali jak wyprzedzał „elkę” na przejściu dla pieszych. Kierowca za to wykroczenie został ukarany 1 500 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

W czwartek (17 lipca) w Oleśnie na ul. Kluczborskiej (DK-11) policjanci zarejestrowali  niedozwolony i niebezpieczny manewr kierowcy dacii, który wyprzedzał samochód nauki jazdy na przejściu dla pieszych. To na pewno nie był dobry przykład dla kierującego „elką” przyszłego kierowcy. 57-latek próbował tłumaczyć swoje zachowanie pośpiechem.

Mieszkaniec powiatu oleskiego za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych ukarany został mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!


*- Informacja i wideo: KPP Olesno.

Podziel się