• Home »
  • Sport »
  • Sekcja tenisa stołowego o rozpoczęciu sezonu. Oleski tenisista zagra w Grand Prix Polski!

Sekcja tenisa stołowego o rozpoczęciu sezonu. Oleski tenisista zagra w Grand Prix Polski!

Sekcja tenisa stołowego o rozpoczęciu sezonu. Oleski tenisista zagra w Grand Prix Polski!

Sezon tenisa stołowego rozpoczął się na dobre dla oleskich tenisistów stołowych, którzy zagrali w wojewódzkich turniejach Grand Prix, a za kilka dni ruszają ligi seniorów, juniorów oraz Puchary Polski.

Analizę rozpoczynającego się sezonu przeprowadził Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u Olesno.

– Mam nadzieję, że ten sezon będzie dobry dla naszej sekcji. Nie jesteśmy faworytami, ale środek tabeli w III lidze seniorów jest osiągalny. Juniorzy są obecnie na tyle mocni, że powinni grać o najwyższe miejsce w I lidze wojewódzkiej juniorów. Świadczą o tym ostatnie wyniki turniejowe.

Dawid Milde, grający w kategorii młodzików, w sobotę 23 września będzie uczestniczył w Grand Prix Polski w Ostrzeszowie!

– To premia za zdobyte wysokie miejsca w turniejach wojewódzkich GP, które zaprocentowały grą w GP Polski z tzw. limitu 32 najlepszych w kraju – tłumaczy Zdzisław Kleszcz.

Najświeższy sukces, to drugie miejsce Tomasza Mencla w kategorii kadetów wojewódzkim GP w Gorzowie Śląskim.

– To oznacza, że Tomek w tej kategorii jest obecnie jednym z najlepszych zawodników w województwie. Należy również docenić naszego młodzika Dawida Milde, że w wyższej kategorii, czyli kadetów, zajął piąte miejsce. To zawodnicy, którzy od kilku lat powoływani są regularnie na obozy kadry wojewódzkiej. Mając w składzie tych zawodników, plus Mateusza Poloczka (junior 6 w GP), mam podstawę sądzić, że w I lidze juniorów powinniśmy zaliczyć podium. Moje życzenie jest takie, aby opuszczały nas kontuzje, ponieważ sezon treningów i gier to 11 miesięcy w roku i wiele, wiele godzin przy stole tenisowym, ponieważ tenis jest dyscypliną wyjątkowo techniczną.

Trener ma także przesłanie dla najmdłoszych.

– Chłopcy i dziewczęta, spróbujcie polubić tę piękną, ogólnorozwojową dyscyplinę jaką jest tenis stołowy, a zwycięstwa będą cieszyć! Każda pomoc naszej sekcji w sprzęcie jest mile widziana.

Kontakt z trenerem Zdzisławem Kleszczem, nr tel.: 514586808


*- Na zdjęciu głównym drużyna I ligi juniorów: (od lewej) Dawid Milde, Piotr Pluta, Mateusz Poloczek, Tomasz Mencel.

Podziel się