• Home »
  • Informacje »
  • Silny samorząd, wsparcie dla rodzin i przedsiębiorców oraz opłacalne rolnictwo. Szymon Godyla – jedyny kandydat KO z powiatu oleskiego do Sejmu RP

Silny samorząd, wsparcie dla rodzin i przedsiębiorców oraz opłacalne rolnictwo. Szymon Godyla – jedyny kandydat KO z powiatu oleskiego do Sejmu RP

Silny samorząd, wsparcie dla rodzin i przedsiębiorców oraz opłacalne rolnictwo. Szymon Godyla – jedyny kandydat KO z powiatu oleskiego do Sejmu RP
Szymon Godyla – Nasz głos w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

Jako poseł chcę być głosem mojego pokolenia, czyli osób urodzonych po roku ‘89. Dzięki nowatorskim pomysłom, kreatywności oraz realnemu spojrzeniu na otaczające nas problemy zamierzam zadbać przede wszystkim o dobre, stabilne i przewidywalne prawo.

Wspólnie z żoną Karoliną prowadzę winnicę i gospodarstwo rolne.

Aktywny przedsiębiorca i rolnik

Prowadzę winnicę i gospodarstwo rolne. Przywiązanie do ziemi, którą zajmował się wcześniej mój dziadek jest dla mnie bardzo ważne. Postanowiłem zostać ze swoją rodziną na rodzinnej ziemi, na Opolszczyźnie i jako poseł, chcę zabiegać o sprawy ważne dla naszego regionu!

Droga wojewódzka nr 487 jest sukcesywnie remontowana dzięki moim interpelacjom.

Jedyny kandydat Koalicji Obywatelskiej z Powiatu Oleskiego

Jestem jedynym kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, który na co dzień związany jest z powiatem oleskim. Jako radny sejmiku województwa opolskiego od początku zabiegałem między innymi o remont drogi wojewódzkiej nr 487. Do tej pory udało się już przebudować niebezpieczne skrzyżowanie z drogą powiatową w Boroszowie oraz wyremontować odcinki tej drogi między Olesnem, Gorzowem Śląskim i Byczyną. Oczywiście zamierzam dalej interweniować, żeby całą drogą jeździło się komfortowo i bezpiecznie. Oprócz dróg jest wiele spraw, które trzeba przy pomocy rządowych funduszy załatwić w naszym powiecie i dlatego ziemia Oleska zasługuje na to, aby mieć swojego i skutecznego w działaniu posła!

Będzie dużo bezpieczniej. Kolejny odcinek drogi nr 487, tym razem w Nowej Wsi został wyremontowany!

Wsparcie dla przedsiębiorców i rodzin

Chciałbym wesprzeć sektor zaniedbywanych i wyzyskiwanych od lat przez państwo małych i średnich przedsiębiorców, dających zatrudnienie, którzy potrzebują spokoju w prowadzeniu działalności, gwarancji bezpieczeństwa oraz prostych i nie zmieniających się ciągle przepisów.

Należy wspierać ludzi przedsiębiorczych, którzy dzięki swojemu rozwojowi będą dawać kolejnym ludziom pracę. Wspierajmy chęć młodych ludzi do zakładania swoich działalności, ale też i rodzin dla których muszą mieć czas. Nie możemy przy tym wszystkim zapomnieć o nowoczesnej edukacji i osobach najbardziej potrzebujących, czyli seniorach i osobach niepełnosprawnych.

Do prowadzenia firmy potrzebne jest proste i dobre prawo – wiem to z praktyki, sam od wielu lat jestem przedsiębiorcą i zatrudniam ludzi!

Radny Sejmiku Województwa Opolskiego

Przez pięć ostatnich lat jako radny sejmiku Województwa pracowałem dla dobra i na rzecz mieszkańców Opolszczyzny. Nigdy nie zawiodłem Państwa zaufania, głosując zawsze z myślą o mieszkańcach, którzy oddali na mnie swój głos.

Moje doświadczenie samorządowe wykorzystam w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie potrzeba wyraźnie przedstawić problemy opolskich gmin i powiatów, które otrzymują obecnie środki finansowe uznaniowo, a głównie wtedy, kiedy zdecydują się poprzeć partię rządzącą! Konkursy w ramach, których samorządy dostają dofinansowania muszą być przejrzyste i równe dla wszystkich!

Jako radny sejmiku województwa opolskiego podjąłem wiele uchwał wpływających na rozwój naszego regionu! To właśnie z inicjatywy grupy radych, do której należę, powstał program ,,Szansa na rodzicielstwo”, w ramach którego Samorząd Województwa Opolskiego dofinansuje procedurę in vitro dla par, które tylko w ten sposób mają szansę doczekać się potomstwa.

Opłacalne rolnictwo

Szczególnie ważną dla mnie kwestią jest rolnictwo. W czasach kryzysu energetycznego, wojny w Ukrainie i wysokich cen żywności, musimy wspierać ten obszar, będący jednym z filarów stabilności państwa. Dlatego co najmniej połowa strategicznych produktów żywnościowych musi pochodzić z Polski! Praca na gospodarstwie musi być przewidywalna i opłacalna!

Polska polityka potrzebuje młodych przedsiębiorczych i zaangażowanych ludzi z nowymi pomysłami!

Najbliższe wybory zadecydują o tym w jakim kraju będą żyły nasze dzieci i wnuki. Chciałbym żebyśmy wszyscy mogli żyć w wolnej, demokratycznej i tolerancyjnej Polsce. Chciałbym żyć w Polsce bezpiecznej, która ma dobre relacje z sąsiadami i która budzi szacunek w Unii Europejskiej. Chciałbym żyć w Polsce, która pozwala rozwijać się ludziom przedsiębiorczym i tworzy jak najlepsze warunki do założenia rodziny.

Taka jest Polska moich marzeń, dlatego Postaw na młodych, postaw na mnie!

Szymon Godyla


*- Materiał sfinansowany przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Podziel się