Cztery nowe wozy strażackie dla jednostek OSP!

Cztery nowe wozy strażackie dla jednostek OSP!

Cztery nowe samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymają jednostki OSP z gmin wchodzących w skład Związku Powiatowo-Gminnego “Samorządy Ziemi Oleskiej”. To dzięki dotacji w wysokości ponad 4,5 mln zł, którą pozyskał związek w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

OSP Łomnica, OSP Knieja, OSP Radłów i OSP Kozłowice – to jednostki, dla których mają być zakupione, dzięki dofinansowaniu, nowe wozy strażackie.

Symboliczną promesę na ręce prezesów jednostek OSP i przedstawicieli związku “Samorządy Ziemi Oleskiej” wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa.

– To zasługa społeczności lokalnej, że mamy tak dobrze działających strażaków. Ruch Ochotniczych Straży Pożarnych na Opolszczyźnie jest jednym z najsilniejszych w Polsce, a ruch strażacki w powiecie oleskim jest najsilniejszy w województwie opolskim! To siła Waszej społeczności, że możecie na siebie liczyć. Są świetnie działający strażacy, to mogą być też wozy! – mówił Marcin Ociepa.

Liderem Związku jest gmina Olesno.

– Takich “prezentów wcześniej za często nie otrzymywaliśmy! – mówił Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Jako związek gmin, który się świetnie sprawdza, odbieramy promesę na dofinansowanie w 98 procentach czterech fabrycznie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. To ogromny zastrzyk finansowy dla jednostek w naszym terenie, bardzo bogatym jeśli chodzi o ruch strażacki.

Związek Powiatowo-Gminny “Samorządy Ziemi Oleskiej” tworzą gminy: Gorzów Śląski, Olesno, Radłów i Zębowice oraz powiat oleski.

Damian Pietruska

Podziel się