Jak produkowane są uszczelki magnetyczne?

Jak produkowane są uszczelki magnetyczne?

Produkcja uszczelek magnetycznych

Produkcja uszczelek magnetycznych to kilka następujących po sobie etapów, które składają się na cały proces produkcyjny. Wszystko zaczyna się od ekstruzji, podczas której z granulatu PCV jest ekstrudowana uszczelka. Następnie jest ona przygotowana do cięcia, według przygotowanej wcześniej specyfikacji. Wysoka precyzja nowoczesnych linii technologicznych ułatwia utrzymanie wysokiego poziomu porządku i eliminację odpadów.

Kolejnym krokiem jest etap magnesowania. To tutaj wkład magnetyczny jest umieszczany przez operatora w specjalnie przygotowanej kieszeni uszczelki oraz docinany do odpowiedniej długości. Polaryzacja magnesów występuje w standardowej formie, czyli S N S, ale możliwa jest również polaryzacja N S N. Kolejno odbywa się zgrzewanie naroży uszczelek, które realizowane jest na automatycznych lub półautomatycznych urządzeniach. Wykorzystanie najnowszych urządzeń pozwala na wykonanie szczelnego i trwałego zgrzewu wysokiej jakości.

Cały proces produkcyjny realizowany z kontrolą jakości. Kontrolowana jest jakość zgrzewu uszczelki oraz całość pod względem wymiarów. Kontrolowane są również inne parametry na poszczególnych etapach. Zastosowanie kontroli jakości pozwala unikać błędów, szybko zareagować w przypadku jakiegoś niepożądanego incydentu oraz gwarantuje najwyższą jakość wykonania komponentów.

Równie ważne jest pakowanie i przechowywanie uszczelek. Właściwe przechowywanie pozwala uniknąć utraty właściwości uszczelki oraz zabezpiecza ją przed ewentualną deformacją. Przechowywanie odbywa się w dostarczonym opakowaniu lub na specjalnie przygotowanych do tego stojakach, gdzie górna i dolna część uszczelki ma odpowiednie podparcie.

Przechowywanie w oryginalnych opakowaniach w pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura od 5 do 35°C, a wilgotność powietrza jest na poziomie około 60% pozwala zachować właściwości fizyczne i chemiczne uszczelki oraz chroni je przed deformacją – zapewniają eksperci z AiFO Components. AiFO to czołowy producent uszczelek magnetycznych, który na przestrzeni lat wypracował niezbędne normy i standardy w magazynowaniu i transporcie uszczelek.

Zastosowanie uszczelek magnetycznych

Zgrzewane uszczelki magnetyczne stosowane są w meblach chłodniczych posiadających drzwi oraz szuflady. Najpopularniejszym zastosowaniem takiego rodzaju uszczelek są lodówki. Innymi rodzajami mebli chłodniczych, gdzie stosowane są zgrzewane uszczelki magnetyczne, są m.in.: szafy chłodnicze, czy też stoły chłodnicze.

Uszczelka magnetyczna umieszczana jest w drzwiach chłodniczych i odpowiada za szczelne przyleganie do korpusu urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli uszczelek, dzięki czemu można w łatwy sposób dopasować odpowiednią uszczelkę do konkretnego profilu mebla chłodniczego.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się