• Home »
  • Informacje »
  • Cztery samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP za prawie 4,6 mln zł! Związek podpisał umowę

Cztery samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP za prawie 4,6 mln zł! Związek podpisał umowę

Cztery samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP za prawie 4,6 mln zł! Związek podpisał umowę

Już w marcu cztery jednostki ochotniczych straży pożarnych cieszyć się będą z nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W piątek 12 stycznia w Urzędzie Miejskim w Oleśnie zostały podpisane umowy na zakup samochodów dla ochotniczych straży pożarnych działających na obszarach zlikwidowanych PPGR.

Zadanie jest realizowane w ramach Związku Powiatowo-Gminnego “Samorządy Ziemi Oleskiej”, a jego przedstawiciele podpisali umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Specjalistycznym “bocar” sp. z o.o. Korwinów.

Cztery fabrycznie nowe samochody trafią do jednostek: OSP Łomnica, OSP Knieja, OSP Radłów i OSP Kozłowice.

– To nowoczesne samochody, wykonane z zabudowy kompozytowej, niesamowicie trwałej – mówi Krzysztof Krzyczmonik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Specjalistycznego „bocar” Sp. z o.o.. – To samochody na podwoziu Volvo, w nowoczesnej sylwetce, w pełni wyposażone.

Wartość zadania to prawie 4,6 mln złotych, a dofinasowanie wyniesie 4,5 mln zł. Każdy z nowych samochód będzie więc kosztował ponad 1,1 mln zł.

– Jako związek otrzymaliśmy na ten zakup dotację 98-procentową, co dla nas strażaków Ziemi Oleskiej jest świetną informacją! – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – To właśnie integracja kilku gmin i powiatu sprawia, że jesteśmy w stanie pozyskać tak wielkie pieniądze na inwestycje.

Umowy podpisali: Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna, Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego, Waldemar Czaja, wójt Zębowic i Włodzimierz Kierat, wójt Radłowa.

Samochody mają trafić do jednostek w połowie marca bieżącego roku.

Damian Pietruska

Podziel się