Olescy strażacy dali czadu

Olescy strażacy dali czadu

Strażacy z KP PSP Olesno rozgromili reprezentację dwóch komend podczas ćwierćfinału Pucharu Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i awansowali do półfinału.

W zawodach udział bierze dwanaście reprezentacji komend województwa opolskiego. W oleskim ćwierćfinale, czyli w grupie C uczestniczyły trzy drużyny, a dwa pierwsze miejsca dawały awans do półfinału rozgrywek.

Oleśnianie w czwartkowy wieczór (30 stycznia) w hali Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie najpierw pokonali KP PSP Kluczbork 3-1, a później rozgromili KP PSP Krapkowice 8-0.

W zaciętym meczu pomiędzy dwoma pokonanymi padł wynik 3-1 dla zespołu z Kluczborka.

– Do zawodów przygotowywaliśmy się już od jesieni – mówi Tomasz Pakuła z KP PSP Olesno. – Bronimy tytułu wicemistrza województwa opolskiego, a to zobowiązuje. W tym roku chcemy co najmniej dostać się do finału.

Poziom turnieju był naprawdę wysoki. Padło wiele efektownych bramek, a kibice mogli zobaczyć kilka nieszablonowych akcji.

Widać, że strażacy dbają o swoją kondycję – mówi oleski strażak, na co dzień również piłkarz LZS Ligota Oleska, która gra w oleskiej A-klasie. – Zawodnicy są bardzo wybiegani. W ogóle mnie to jednak nie dziwi, bowiem kondycja jest bardzo ważna również podczas służby.

KP PSP Olesno grała w składzie: Tobiasz Klama, Rafał Wiktor, Tomasz Pakuła, Krzysztof Zyga, Marcin Jeziorek, Piotr Jendrzej, Damian Lukosik, Kamil Pęcherz, Daniel Kaczmarek, Krzysztof Pietras, Kamil Smolarczyk.

Damian Pietruska

Podziel się