MKS mistrzem jest!

MKS mistrzem jest!

MKS Kluczbork wygrał II Turniej Piłki Nożnej Weteran Cup 2014, który odbył się w niedzielę 2 marca w hali Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie. Nazwa turnieju może być myląca, bowiem w piłkę nie grali weterani, ale piłkarze z rocznika 2004.

Gospodarzami zawodów była Akademia Piłkarska Olesno, która należy do Stowarzyszenia Weterani Olesno (organizator turnieju). Oleska akademia prowadzona przez Zbigniewa Bieniasa ambicje miała wielkie, ale zajęła czwarte miejsce. Wstydu to jednak nie przynosi, bowiem turniej był naprawdę mocno obsadzony. Oprócz ekipy oleskiej wystąpiły: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Znicz Kłobuck, MKS Kluczbork, ESBank RAP Radomsko i Piast Strzelce Opolskie.

Zespoły najpierw walczyły w dwóch grupach, a później w “małych” półfinałach, półfinałach i o kolejne miejsca.

Zawodnicy Zbigniewa Bieniasa mieliby większe szanse na wygraną, gdyby poprawili skuteczność. Dwie największe strzelby oleskiego zespołu Konrad Janicki i Jan Dębski miały tego dnia kiepsko ustawione celowniki. Szczęście również nie było po stronie oleśnian. Kiedy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, obijali słupki i poprzeczki.

Słabszą skuteczność odzwierciedlają wyniki. W fazie grupowej Akademia bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa i Piastem Gliwice oraz wygrała 1-0 z RAP Radomsko, co dało bezpośredni awans do półfinału. W nim oleśnianie ulegli piłkarzom Górnika Zabrze 0-1, a w meczu o trzecie miejsce przegrali z Rakowem Częstochowa 1-2, mimo że prowadzili już 1-0 po bramce Jana Dębskiego. Częstochowianie decydującą bramkę zdobyli dopiero w ostatniej minucie meczu.

Świetnie poradził sobie MKS Kluczbork prowadzony przez Tomasza Chatkiewicza. W półfinale pokonali Raków Częstochowa 1-0, a w finałowym pojedynku z rówieśnikami z Zabrza dwa razy przegrywali, i dwa razy doprowadzali do wyrównania 2-2. O zwycięstwie MKS-u zdecydowały rzuty karne.

Poziom turnieju był wysoki. Pierwszy mecz nam nie poszedł, ale później już złapaliśmy wiatr w żagle – mówi Tomasz Chatkiewicz, trener MKS-u. – Trochę szczęścia, trochę umiejętności i wracamy do domu z mistrzowskim pucharem. Wygrana cieszy mnie szczególnie dlatego, że wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie. Olesno jest dla nas szczęśliwym miastem, bo często zdarza się naszym drużynom z różnych roczników tutaj wygrywać.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Justin Daniel z Piasta Strzelce Opolskie, najlepszym bramkarzem Mateusz Kamiński z Rakowa Częstochowa, a najlepszym strzelcem został Dawid Begar z MKS-u Kluczbork.

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Kluczbork

2. Górnik Zabrze

3. Raków Częstochowa

4. Akademia Piłkarska Olesno

5. ESBank RAP Radomsko

6. Piast Gliwice

7. Piast Strzelce Opolskie

8. Znicz Kłobuck

IMG_6179

Akademia Piłkarska Olesno: Arkadiusz Gruca, Patryk Ceglarek, Marek Janicki, Konrad Janicki, Jan Dębski, Filip Jonek, Michał Owczarek, Olaf Miler, Igor Goł, Alex Prochota, Sebastian Leśniak, Maciej Jankowski, Sebastian Sąsała, Maks Rataj, Olimpia Budzik, Kacper Famuła. Trener Zbigniew Bienias.

Damian Pietruska

Podziel się