Oleskie siatkarki powalczą o mistrzostwo

Oleskie siatkarki powalczą o mistrzostwo

Dziewczęta z Zespołu Szkół w Oleśnie, wygrywając z rówieśniczkami z Namysłowa w siatkarskim półfinale wojewódzkim awansowały do finału wojewódzkiego.

Oleskie siatkarki wręcz zdemolowały rywalki z Namysłowa w piątek 7 marca. 3:0 w setach wygranych kolejno do: dziesięciu, trzech i ośmiu punktów, musi robić wrażenie. Oleśnianki w środę 26 marca powalczą o mistrzostwo województwa, co jest największym sukcesem w historii oleskiego Zespołu Szkół.

Z drugiej strony sukces dziewcząt dziwić nie powinien, gdyż aż sześć z nich to uczennice klasy sportowej, która po raz pierwszy została utworzona w oleskim Zespole Szkół.

– Szkoła stworzyła nam idealne warunki do rozwijania naszej pasji, jaką jest sport z piłką siatkową na czele – mówi Zuzanna Tiffert, kapitan zespołu. – Mam nadzieję, że fajna atmosfera w klasie i zwiększona ilość godzin wychowania fizycznego pozwoli nam już w tym roku powalczyć o mistrzostwo województwa w piłce siatkowej dziewcząt.

Trener Marcin Kurpiel podkreśla, że sukcesy siatkarek nie są przypadkowe.

– Dobry wynik jest efektem pracy, jaką dziewczęta wykonują podczas treningów odbywających się w hali Zespołu Szkół w Oleśnie oraz dzięki grze większości zawodniczek w OKS-ie Olesno, pod wodzą Artura Źrebca – mówi Marcin Kurpiel, trener reprezentacji ZS Olesno. – W planach jest utworzenie kolejnej klasy sportowej w roku szkolnym 2014/2014. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z Olesna i okolic kończących w tym roku naukę w gimnazjum o zapoznanie się z ofertą i zapisywanie się do klasy sportowej. Super atmosfera i atrakcyjne zajęcia gwarantowane!

8siatak 07.03.2014

Podziel się