• Home »
  • Sport »
  • Zapowiedź sportowego weekendu (19-22 czerwca) – OKS walczy o III ligę!

Zapowiedź sportowego weekendu (19-22 czerwca) – OKS walczy o III ligę!

Zapowiedź sportowego weekendu (19-22 czerwca) – OKS walczy o III ligę!

To ostatni ligowy weekend sezonu 2013-2014, długi weekend bo rozpoczynający się od arcyważnego, historycznego meczu OKS-u Olesno w czwartek 19 czerwca, czyli w Boże Ciało.

Zapraszamy na areny w naszym powiecie!

Piłka nożna

IV liga, 30 kolejka

oks-chemik

OKS Olesno – Chemik Kędzierzyn-Koźle

Czwartek, 19.06.2014, godz. 17.00

Ktoś, kto układał terminarz opolskiej IV ligi okazał się geniuszem. W ostatniej kolejce bezpośrednio zmierzą się ze sobą pierwsze cztery zespoły. Małapanew Ozimek, lider, który zapewnił sobie już mistrzostwo zagra ze Skalnikiem Gracze, który ma dokładnie taką samą liczbę punktów co OKS Olesno i Chemik Kędzierzyn-Koźle, które zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

OKS ma jednak pewną przewagę, bowiem do awansu z drugiego miejsca do III ligi wystarczą mu remisy w obu spotkaniach, bowiem jest lepszy od rywali w bezpośrednich pojedynkach.

To mecz, który może przejść do historii oleskiego sportu, mecz o którym dziadkowie będą opowiadać wnukom, mecz, w którym mogą spełnić się marzenia.

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka zrobili w tym sezonie już bardzo wiele. Stali się siłą, liczącą się w wojewódzkiej piłce. Droga na dystansie 90 minut z napisem III liga stoi otworem.

OKS-ie naprzód marsz! Marsz po III ligę!

Klasa okręgowa

 Zakończyły się już rozgrywki klasy okręgowej. Nasze drużyny nie zaczęły wakacji w imponującym stylu. Start Dobrodzień, który zakończył sezon na ósmym miejscu przegrał z siódmym KS Krasiejów aż 1-9.

Przedostatni LZS Rudniki pożegnał się z ligą porażką 1-4 z Silesiusem Kotórz Mały.

A klasa, 26 kolejka

LZS Ligota Oleska – Stobrawa Ligota Dolna

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Zespół z Ligoty Oleskiej miejsce na pozycji wicelidera ma już zapewnione, więc pozostaje im pozytywnie zakończyć udany sezon i pożegnać się z kibicami, którzy z pewnością przyjdą podziękować drużynie za wicemistrzostwo.

Prosna Zdziechowice – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Prosna nadal walczy o utrzymanie, natomiast Stobrawa w przyszłym sezonie znowu będzie występować w oleskiej klasie B. Z tego względu faworyt wydaje się oczywisty.

B klasa, 21 kolejka

LZS Borki Wielkie – LZS Kościeliska

Czwartek, 19.06.2014, godz. 15.00

Zespół z Borek Wielkich notuje najlepszy seznon od wielu, wielu lat. Przeciwko staną rozpędzeni rycerze wiosny, którzy notują passę siedmiu zwycięstw z rzędu, pokonując między innymi mistrza rozgrywek Piasta Gorzów Śląski 3-1. Zdecydowanie mecz kolejki!

LZS Wichrów – LZS Wojciechów

Czwartek, 19.06.2014, godz. 17.00

Jeszcze tydzień temu napisalibyśmy, że faworytem jest zespół z Wojciechowa, ale po ostatniej porażce tego zespołu z Alborem Borki Małe 0-6 mamy spore wątpliwości.

Albor Borki Małe – Budowlani Strojec

Czwartek, 19.06.2014, godz. 18.00

Obydwie drużyny w ubiegłą niedzielę zaprezentowały się bardzo dobrze. Albor wygrał z LZS-em Wojciechów 6-0, a Budowlani pokonali groźny LKS Przedmość.

B klasa, 22 kolejka

LZS Wojciechów – LZS Radawie

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Ostatnie porażki piłkarzy z Wojciechowa z kolejno LZS-em Wichrów 3-6 i Alborem Borki Małe są niepokojące. LZS Radawie to również bardzo niewygodny przeciwnik – trzecia siła ligi.

LKS Przedmość – LZS Wichrów

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Piłkarze z Przedmościa w czwartek 19 czerwca, kiedy grała cała liga odpoczywali, bowiem należał im się walkower za mecz z wycofanym Ceramikiem Kozłowice. LZS Wichrów pokonał za to LZS Wojciechów 6-3. Będzie to więc pojedynek świeżości z wysoką formą.

LZS Radłów – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Zespół z Borek Wielkich musi wygrać, aby mieć zapewnione czwarte miejsce, co byłoby wynikiem niemalże historycznym. Kibice mogą bowiem długo wspominać, kiedy ich zespół prezentował się tak dobrze. Naprzeciw staną piłkarze z Radłowa, którzy również zaliczają przyzwoity sezon, bronią bowiem siódmego miejsca.

Budowlani Strojec – Piast Gorzów Śląski

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Budowlani mają sporo do wygrania, a Piast już dawno zakończył rozgrywki, pewnie zdobywając mistrzostwo. Z drugiej jednak strony zawodnicy z Gorzowa Śląskiego będą chcieli godnie pożegnać się z oleską B klasą, mając nadzieję, że szybko nie będą musieli do niej wrócić.

Albor Borki Małe – LZS Żytniów

Niedziela, 22.06.2014, godz. 17.00

Albor w końcówce sezonu zaskakuje. Zwycięstwo 6-0 z LZS-em Wojciechów i ostatnia porażka 4-6 z Budowlanymi Strojec pokazują, że ten zespół ewidentnie złapał wiatr w żagle. LZS Żytniów przy dobrym wietrze i odpowiednim kursie jest do pokonania.

Podziel się