Chirurgia oficjalnie oddana do użytku

Chirurgia oficjalnie oddana do użytku

Trwa remont oleskiego szpitala. W poniedziałek 20 października oficjalnie do użytku oddano oddział chirurgi ogólnej.

Remont był sporym problemem logistycznym, dlatego że prace toczone były na czynnym obiekcie, co było uciążliwe dla pacjentów i ich rodzin – mówi Andrzej Prochota, dyrektor oleskiego szpitala. – Po remoncie, standard jest wysoki. Na całym oddziale mamy Wi-Fi dla pacjentów. Jeśli ktoś nie jest obłożnie chory, to mając komórkę lub laptopa może nawet ze szpitalnego łóżka prowadzić firmę.

Modernizacja chirurgii kosztowała pół miliona złotych.

– Oddział wymagał już remontu, pamiętał bowiem czasy Gierka – mówi doktor Marek Szeja, ordynator chirurgii ogólnej. – Jak przyszedłem tu przed dwunastu laty, to wykonywane były tylko drobne prace. Te konieczne.

Chirurgia ogólna to niejedyny oddział po remoncie w oleskiej placówce.

– Został wyremontowany całkowicie oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, stacja dializ, część diagnostyki obrazowej, sala endoskopii czy lądowisko – wylicza Andrzej Prochota. – Systematycznie remontujemy kolejne oddziały, ponieważ do 2016 roku wszystkie szpitale muszą spełniać rygorystyczne dyrektywy unijne.

Oleską placówkę czekają jeszcze remonty bloku operacyjnego i oddziałów: wewnętrznego, dziecięcego oraz ginekologii i położnictwa.

Obecnie trwa remont centralnej sterylizacji, która mieści się w pomieszczeniach piwnicznych.

– Centralna sterylizacja gotowa ma być za dwa tygodnie – mówi wicestarosta Stanisław Belka.

IMG_0306

Remonty są uciążliwe dla pacjentów.

– Nie jesteśmy w stanie remontować całego szpitala równocześnie – mówi Andrzej Prochota. – Są pacjenci, jest ruch. To duże wyzwanie, ale jak widać po chirurgii możliwe do realizacji.

Podziel się