Dzień Dziecka w oleskiej “Trójce”

Dzień Dziecka w oleskiej “Trójce”

Nauczyciele i uczniowie PSP nr 3 w Oleśnie postanowili w szczególny sposób uczcić Dzień Dziecka, przygotowując rozmaite atrakcje o charakterze kulturalno-sportowym.

Ten szczególny dzień rozpoczął się od apelu, podczas którego Grażyna Lipińska, dyrektor oraz Anna Król-Czyżewska, wicedyrektor, w imieniu swoim i grona pedagogicznego, złożyły życzenia wszystkim wychowankom szkoły.

Następnie młodsi uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne będące adaptacją baśni pt. “Czerwony Kapturek”. W rolę bohaterów opowieści wcielili się ich koledzy i koleżanki z trzecich, czwartych i piątych klas. Nad przygotowaniami do spektaklu i jego przebiegiem czuwała Renata Wiendlocha.

Wszyscy uczniowie mogli także zaprezentować wyjątkowe zdolności podczas szkolnej wersji programu “Mam Talent”, której przygotowaniem zajęła się Jolanta Marcinkowska. Dzieci prezentowały umiejętności wokalne, chwaliły się grą na różnych instrumentach, przedstawiały układy taneczne oraz recytowały wiersze. Świetnie bawiąca się publiczność nagradzała występujących gromkimi brawami.

Uczniowie uczestniczyli również w zmaganiach sportowych, takich jak siatkówka, dwa ognie, a także w konkurencjach indywidualnych: skok w dal, bieg na 60 m, skok wzwyż i rzut vortexem do celu.

W poszczególnych dyscyplinach korzystano ze sprzętu sportowego, idealnie dostosowanego do potrzeb dzieci w wieku 6-12 lat, który szkoła otrzymała 29 maja w ramach ogólnoświatowego programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Wspomniane wyposażenie zostało w całości sfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZLA, Nestlé i Orlen.

Pogoda dopisała, więc wszystkie atrakcje sportowe odbywały się na boisku szkolnym.

Obchody Dnia Dziecka zakończył apel, podczas którego dokonano podsumowania sportowych osiągnięć uczniów oraz wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.

*- Zdjęcia Mirosław Dedyk, informacja PSP 3 Olesno.

Podziel się