Passa OKS-u trwa. Jest podium!

OKS Olesno – Małapanew Ozimek 1-0! Oleśnianie notują passę trzech zwycięstw z rzędu i siedem meczów bez porażki.

Spotkanie tu i ówdzie było zapowiadane jako jedno z ciekawszych 25. kolejki IV ligi. Małapanew i OKS walczą bowiem o podium. Oleska drużyna mimo słabego początku sezonu, w ostatnim czasie stale punktuje, dzięki czemu na dziewięć kolejek przed końcem może powalczyć nawet o drugie miejsce. Liderująca Stal Brzeg jest poza zasięgiem pozostałych zespołów.

Oleśnianie mieli jeszcze jeden dodatkowy powód, aby wygrać z sobotnim rywalem – Małapanew Ozimek to najbardziej “oleska” drużyna w IV lidze, ponieważ w jej gronie w ostatnim czasie występowali wychowankowie OKS-u: Krzysztof Meryk, Patrick Riemann, Andrzej Krzyminski i Łukasz Romanowski. Pierwsza trójka powróciła do macierzystego klubu i w komplecie w pierwszym składzie wyszli na boisko na przeciw swoich dawnych kolegów z drużyny.

Od początku spotkania czuć było w powietrzu stawkę meczu. Obie drużyny narzuciły wysokie tempo, które z czasem jednak opadło. Zespoły podeszły do siebie z szacunkiem, dlatego gra toczyła się głównie w środku pola i każdy pilnował, żeby nie popełnić błędu.

W pierwszej połowie okazji bramkowych było niewiele. W 30. minucie Bartosz Kowalczyk dostał dobre podanie, ale piłka po jego uderzeniu głową, minęła bramkę.

Nieco więcej działo się w drugiej połowie. OKS próbował różnych sposobów na rozmontowanie defensywy rywali, ale najgroźniejsze mogły okazać się proste środki – potężne bramkarskie wybicia Jarosława Kościelnego, jednak olescy atakujący przegrywali pojedynki biegowe z lepiej ustawionymi obrońcami.

Oleśnianie jak zwykle byli groźni po stałych fragmentach gry. Po rzucie rożnym bliski strzelenia gola głową był Mateusz Jeziorowski. ale bramkarz niemal z linii bramkowej zdołał wybić piłkę.

Aż w 87. minucie na stadionie w Olesnie nastąpiła eksplozja radości, kiedy po rzucie wolnym, Bartosz Kowalczyk musnął piętą piłkę w polu karnym, co zmyliło obronę i bramkarza, a piłka wpadła do bramki. Dla takich goli przychodzi się na stadiony!

Czasem, kiedy nijak nie da się przebić przez szczelną obronę, potrzebny jest geniusz jednego z zawodników, który wymyśli coś specjalnego. Bartosz Kowalczyk z pewnością jest właśnie takim zawodnikiem, który jednym zagraniem potrafi zmienić losy meczu.

Atmosfera w drużynie jest dobra, a w piłkarzach po kolejnych zwycięstwach rośnie pewność siebie i apetyt na sukces.

– Być może remis byłby sprawiedliwy, ale taka jest piłka, że o wyniku decydują momenty – komentuje Patrick Riemann, dla którego był to występ z byłym klubem. – Znam każdego zawodnika, wiem jak się zachowują i na co ich stać, a ta wiedza pomogła całej drużynie. Fajnie byłoby skończyć sezon w pierwszej trójce i utrzymać serię bez porażek.

Przed zawodnikami Grzegorza Krawczyka kolejne trudne wyzwanie, bowiem w następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem – Polonią Głubczyce.