Derby gminy Praszka dla Budowlanych!

Derby gminy Praszka dla Budowlanych!

Po bramkach Kamila Więdłochy i Filipa Dudy, Budowlani Strojec pokonali Motor w derbach gminy Praszka.

Przed spotkaniem wszyscy spodziewali się zdecydowanej dominacji wicelidera. Tak faktycznie było, ale dopiero w drugiej połowie. Pierwsze 45 minut, choć również upłynęło pod jego dyktando, to Motor kilka razy zdołał groźnie zaatakować.

Po zmianie stron przewaga Budowlanych była już niepodważalna i w 55. minucie potwierdzili ją bramką Kamila Więdłochy ze stałego fragmentu gry. Nie bez winy był bramkarz gospodarzy Mateusz Pawlak.

Obraz gry po pierwszej bramce nie zmienił się. Budowlani napierali, ale byli bardzo nieskuteczni. Motor starał się jeszcze coś wskórać, ale młoda drużyna nie miała ku temu zbyt wielu argumentów.

W 70. minucie piękną bramkę zdobył Filip Duda, który z narożnika pola karnego huknął nie do obrony. Jego atomowe uderzenie poszybowało tuż pod poprzeczką.

– Spodziewałem się, że młodzi piłkarze Motoru podejdą ambitnie do meczu i nie był to lekki mecz dla nas – mówi Łukasz Cieśla, trener Budowlanych. – Nie zależało nam na wysokim wyniku, ale żeby kształtować nasz styl gry. Chcieliśmy jak najdłużej utrzymywać się przy piłce, grać dokładnie. Brakowało nam rytmu meczowego, bo wcześniejsze dwa mecze kończyliśmy przed czasem… Myślę jednak, że teraz to się unormuje.

Budowlani nadal są wiceliderem, ale mają jeden mecz mniej rozegrany. Nadrobią to we wtorek (3 maja) i mogą nawet wrócić na fotel lidera. Motor z kolei zajmuje dopiero 11. miejsce.

– Brakowało nam doświadczenia i Budowlani zasłużenie wygrali. Drużyna gości prezentowała też lepsze umiejętności piłkarskie, ale postraszyliśmy ich kilka razy i z tego trzeba być zadowolonym – komentuje Marcin Olszański, kapitan Motoru Praszka.

B klasa, 20 kolejka, 30.04.2016

Motor Praszka – Budowlani Strojec 0-2 (0-0)

1-0 Więdłocha 55., 2-0 Duda 70.

Motor Praszka: Mateusz Pawlak – Oktawian Chyła, Łukasz Czucza, Radosław Kaczmarek (70. Przemysław Oset), Patryk Kołek, Robert Kwaśny (78. Dawid Pokorski), Jakub Misiak (80. Dawid Wilk), Kamil Niechcielski, Marcin Olszański, Dawid Tylski (82. Łukasz Helios), Mateusz Zawadka. Trener: Zbigniew Olszański

Budowlani Strojec: Dawid Mieszała – Łukasz Cieśla, Kevin Ficek, Tomasz Knaga (85. Łukasz Kałwak), Bartłomiej Koper (80. Adam Suchodolski), Zbigniew Mieszała (60. Waldemar Lewandowski), Mateusz Nosal (70. Mateusz Krzemiński), Mariusz Pecyna (60. Mateusz Żarnowski), Marcin Surowiec, Kamil Więdłocha, Mariusz Ziółkowski (46. Filip Duda). Trener Łukasz Cieśla.

Michał Krzyminski

Zdjęcia: Michał Krzyminski, Piotr Wicher.

Podziel się