Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (15-16 czerwca)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (15-16 czerwca)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


OK Food Festival – Olesno

1food_festival_plakat_2019


Świetlicjada – Gana

swietlicjada2019


Sport

Bieganie

Gorzów Śląski Biega

gorzow_biega


 Piłka nożna

Klasa okręgowa, 30 kolejka

okr_30

LZS Rudniki – LZS Gronowice

Sobota, 15.06.2019, godz. 17.00

Ostatnia kolejka. Przypomnimy zapis z regulaminu:

Z Klasy Okręgowej spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 15, 16 w swojej grupie oraz jedna drużyna z 14 miejsca, która w wyniku meczów barażowych (mecz i rewanż) przegrała rywalizację sportową z inną drużyną, która w swojej grupie zajęła 14 miejsce.

W sytuacji, kiedy spadkiem objęta zostanie większa ilości drużyn 4 ligi opolskiej i ewentualnie zdegradowana drużyna(-y) z wyższych lig (o dwie klasy w przypadku wycofania z rozgrywek lub braku licencji itp.) to spada dodatkowo kolejna drużyna z 14 miejsca, i tym samym mecze barażowe nie będą rozgrywane.

Możliwe, że z IV ligi spadają dwie drużyny więcej, dlatego że z III ligi prawdopodobnie spadają aż dwie opolskie drużyny (Agroplon Głuszyna i MKS Kluczbork).

Czekamy na szybką odbudowę rudnickiej siły.


A Klasa, Grupa I, 26 kolejka

a_26

Ostatnia kolejka.

Znów przypominamy zapis z regulaminu:

Awansuje mistrz. Jeszcze raz gratulacje dla Motoru!

Spadnie? Trochę teorii, zapis w regulaminie.

Z Klasy „A” spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsce 14 w swojej grupie oraz pięć drużyn z 13 miejsca z najmniejszą ilością punktów (przy 12 grupach, Klasy „B”). Przy równej ilości punktów, spada drużyna z niekorzystną różnicą bramek, przy dalszej równości, spada drużyna z mniejszą ilością bramek zdobytych.

Przy spadku większej ilości drużyn z Klasy Okręgowej i ewentualnie zdegradowanych z wyższych lig (o dwie klasy w przypadku wycofania z rozgrywek lub braku licencji itp.), a także jeżeli Klasa „B” będzie liczyła więcej jak 12 grup to spada dodatkowo kolejna drużyna z 13 miejsca, następnie z 12 miejsca, według powyższych zasad.

Jak widać, to bardzo skomplikowane. Już wiadomo, że z klasy okręgowej spadnie więcej drużyn, na co ma wpływ sytuacja w wyższych ligach. Dopiero po sezonie dowiemy się jednak czy jakiś klub wycofa się z rozgrywek, czy ktoś odmówi awansu. Tu zdarzyć się może bardzo wiele, a sytuacja jest dynamiczna.

Wiadomo jednak na pewno, że ostatnia kolejka w tej grupie A klasy będzie bardzo emocjonująca, bo o utrzymanie gra wiele zespołów, a możliwych scenariuszy jest bardzo wiele. Choć zabrzmi to banalnie, aby uzyskać spokój, warto być jak najwyżej w tabeli…

LKS Prosna Zdziechowice – LZS Polonia Domaszowice

Niedziela, 16.06.2019, godz. 17.30


ZKS Motor Praszka – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 16.06.2019, godz. 17.30


 A klasa, Grupa V, 26 kolejka

a_5_26

Przypominamy, awansuje jedynie mistrz. Start więc musi wygrać i liczyć na stratę punktów Korony Krępna, która gra u siebie z KS Sławięcice K-Koźle. Liczymy, że wszystko ułoży się po myśli “stolarzy”

KS Start Dobrodzień – LKS Źródło Krośnica

Niedziela, 16.06.2019, godz. 14.00


Damian Pietruska

Tabele pilkaopolska.pl

Zdjęcie główne – Mirosław Dedyk

Podziel się