VEGA Dobrodzień rozpoczęła sezon pływacki w Berlinie

VEGA Dobrodzień rozpoczęła sezon pływacki w Berlinie

W dniach 28-29 września na basenie sportowym Europejskiego Parku Sportów Wodnych w Berlinie odbywał się Międzynarodowy Miting Pływacki International Swim-Cup 2019 dla zawodników 8-letnich i starszych.

W zawodach wystartowało 12 zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, dla których było to oficjalne rozpoczęcie sezonu pływackiego 2019/2020. Trener Oleg Pyrog zaplanował udział w tych zawodach jako indywidualne starty kontrolne. Zawodnicy rozpoczęli bowiem pierwsze treningi, zarówno na lądzie jak i w wodzie, dopiero z początkiem września.

W zawodach dobrze zaprezentowali się najstarsi zawodnicy – Oliwia Badura, Marta Rakowska i Marek Wąsik. Oliwia Badura w konkurencji 50 m stylem klasycznym ze swoim nowym rekordem życiowym zakwalifikowała się do ścisłego finału młodziczek. Ostatecznie w finale sprintu „żabkarek” zajęła 6 miejsce poprawiając raz jeszcze swoją życiówkę.

Marta Rakowska najlepszy wynik uzyskała w konkurencji 200 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, zajmując dwukrotnie 5 miejsce. Wynik na dystansie sprinterskim „delfinem” okazał się nowym rekordem życiowym jednak nie zapewnił pozycji medalowej wśród międzynarodowej konkurencji. W pozostałych startach Marta zajmowała wysokie miejsca w ścisłej czołówce – również dwukrotnie 8 i 10 miejsce.

Marek Wąsik dwukrotnie meldował się na ścianie finiszowej w pierwszej dziesiątce stawki. Najlepsze wyniki uzyskał w konkurencjach stylem klasycznym poprawiając swoje rekordy życiowe, które pozwoliły zająć odpowiednio 6 miejsce na dystansie 100 m oraz 9 miejsce na dystansie 200 m.

W zawodach wystartowali również najmłodsi zawodnicy VEGI Dobrodzień, dla których były to pierwsze starty w zagranicznych zawodach pływackich oraz możliwość rywalizacji wśród rówieśników z klubów zagranicznych. Wielu z naszych najmłodszych zawodników ustanawiało swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, jednak nie zapewniło im to pozycji medalowych.

Dla najmłodszych zawodników już udział w wyścigach sztafetowych był wyzwaniem, gdzie wspólnie płynęli z najstarszymi zawodnikami sekcji i rywalizowali w międzynarodowej stawce. Sztafeta dziewcząt w składzie Hanna Derda, Hanna Młotek, Oliwia Badura i Marta Rakowska płynęła na dystansie 4×50 m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców w składzie Mieszko Kaczmarczyk, Dawid Bylak, Denis Hyla i Marek Wąsik płynęła na dystansie 4×50 m stylem dowolnym.

W międzynarodowych zawodach wzięło udział 906 zawodników, w tym 480 dziewcząt i 426 chłopców, którzy reprezentowali 56 sekcji i klubów pływackich z Austrii, Australii, Czech, Danii, Polski, Rosji i Niemiec.

Udział zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA (KRS 0000157060) zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływanie – VEGA pływaków wspieranie”.

– Dodatkowe wyrazy podziękowania kierujemy do rodziców z naszego stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach, koordynacji i przebiegu zagranicznego wyjazdu całej ekipy sportowej – mówi Piotr Rakowski ze Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia.


*- Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Promocji Pływania Vega Dobrodzień.

Podziel się