Trwa budowa hali sportowej ZSZ Olesno. Rewolucja w codziennym życiu szkoły

Trwa budowa hali sportowej ZSZ Olesno. Rewolucja w codziennym życiu szkoły

Do tej pory uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, czyli jednej z największych szkół w powiecie oleskim, zajęcia wychowania fizycznego odbywali w małej hali, gdzie spotykały się często dwie klasy. Już od nowego roku szkolnego, otwarta ma być nowa, pełnowymiarowa hala sportowa.

Dla Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, budowa nowej hali, to rewolucja w codziennym funkcjonowaniu szkoły.

– Zdecydowanie na plus zmienią się warunki realizacji odbywania zajęć z zakresu przedmiotu wychowanie fizyczne – ocenia Horst Chwałek, dyrektor ZSZ Olesno. – Jesteśmy bardzo dużą szkołą, a dotychczas młodzież miała do dyspozycji jedną niewymiarową halę. Nowa hala będzie miała ponad tysiąc metrów kwadratowych. Starsza hala będzie nadal funkcjonować, więc nasza szkoła będzie dysponowała dwoma obiektami sportowymi. Unikniemy sytuacji, w której na małej hali zajęcia odbywały dwie grupy jednocześnie, było więc po prostu tłoczno. Warunki pracy nauczycieli, szczególnie w sezonie zamkniętym, czyli późną jesienią i zimą, nie były najlepsze. W okresie letnim korzystaliśmy z terenów przylegających do szkoły, parku miejskiego czy stadionu. Po części odbywaliśmy także zajęcia w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół.

Oprócz hali powstają nowoczesne szatnie, natryski, pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz łącznik z budynkiem szkoły.

Z hali będzie można korzystać także między innymi podczas szkolnych wydarzeń.

– To nie będzie hala widowiskowo-sportowa. Nie będzie w niej trybun. Wykorzystywana będzie jednak z pewnością na szereg różnych uroczystości szkolnych, które do tej pory odbywały się najczęściej w pobliskim domu kultury.

Dyrektor jest zadowolony z postępów prac.

– Prace postępują zgodnie z harmonogramem, wykonawca przewiduje, że zakończy budowę z końcem maja. W czerwcu przewidziane są odbiory końcowe. To oznacza, że nowy rok szkolny otworzymy już z nową halą. Remonty przebiegają w ten sposób, że nie utrudniają codziennego funkcjonowania szkoły – kończy dyrektor.

Wykonawcą jest spółka Norm-Haus Jelonek z Kolonii Biskupskiej.

Koszt budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie wyniesie 7,83 mln zł, z tego 4,05 mln zł wyniesie dotacja rządowa z Polskiego Ładu.

Damian Pietruska

Podziel się