Lokalna firma zainwestuje miliony w oleskiej strefie ekonomicznej!

Lokalna firma zainwestuje miliony w oleskiej strefie ekonomicznej!

Oleska firma Wisen otrzymała od dr Janusza Michałka, prezesa zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu. Nowa inwestycja w Oleśnie ma wynieść 20 milionów złotych!

Decyzję odebrali: Wojciech Seibel, prezes zarządu i Artur Więcław, wiceprezes.

Celem planowanej inwestycji jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w istniejącym zakładzie poprzez realizację trzech zadań inwestycyjnych: zakupu działki o powierzchni 0,6308 ha i wybudowania na niej parkingu i placu manewrowego, przeprowadzenia kompleksowej modernizacji i uzupełnienia parku maszynowego o linie kulkarki, frytkarki i linię do produkcji filcu oraz zakupu innowacyjnej linii technologicznej do produkcji włókniny puszystej.

Wisen Sp. z o. o. jest wiodącym w kraju producentem wypełnień z włókien poliestrowych i pianki poliuretanowej. Prowadzi działalność od 2017 r. w zakresie wytwarzania włókniny poliestrowej, kulki silikonowej, frytki poliuretanowej i tektury litej niezbędnych do produkcji w sektorze meblarskim, budowlanym i odzieżowym, stosowanej do produkcji poduszek meblowych, materacy, mebli tapicerowanych, kołder, poduszek, śpiworów oraz w sektorze motoryzacyjnym.


*- Informacja i zdjęcie: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Podziel się