Tenisowe zagrywki na i poza stołem

Tenisowe zagrywki na i poza stołem

W piątek 30 października olescy tenisiści po dwugodzinnym meczu przegrali z KTS-em LEW Głubczyce 4:8. Przeciwnicy aspirację mają na awans, ale na poziomie II-ligowym drużyny mogą być mniej wyrozumiałe niż OKS Olesno. Gospodarze bowiem czekali na rywali prawie godzinę.

Starcia między tymi drużynami zawsze przynoszą dużo emocji i tak też było tym razem. Wcześniejsze ich mecze również opisywaliśmy:

http://ool24.pl/2015/04/18/chwyty-dozwolone/

oraz

http://ool24.pl/2014/10/13/wygrana-tenisistow-stolowych-inauguracje-iii-ligi/

W tym przypadku Lucjan Wilk, prezes Lwa, nie był zadowolony z faktu, że nie udało mu się przełożyć meczu na dogodniejszy termin. W takiej samej sytuacji jednak dwa lata temu był OKS, który również musiał dostosować się do KTS-u Lew Głubczyce. Te i inne ekscesy sprawiały, że mecz niósł ze sobą sporo emocji.

Oleśnianie długo wyczekiwali przeciwników, którzy tłumaczyli się korkami na drodze, ale w końcu się ich doczekali.

Mecz stał na dobrym poziomie i żadna z drużyn nie chciała odpuszczać. Przy stanie 3:3 goście odskoczyli na 3:6 i sprawa się skomplikowała. Patryk Piecka jeszcze zapunktował, ale ostatecznie skończyło się 4:8 na korzyść KTS-u LEW Głubczyce.

– Chcieliśmy zagrać mecz i stąd długie oczekiwanie – mówi Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u Olesno. – Spotkanie było wyrównane, gdyby dopisało nam troszkę więcej szczęścia, ugralibyśmy remis. Nie ma jednak co gdybać, wynik idzie w świat, a my musimy dalej pokazywać dobry tenis. LEW w tym sezonie wzmocnił się mocnymi zawodnikami, a my budujemy drużynę.

Z kadry wypadli Krzesimir Kleszcz, który aktualnie reprezentuje Podwawelski Kraków oraz Cezary Pawlik, który wrócił do Medikusa Częstochowa. Oboje byli najlepiej punktującymi zawodnikami OKS-u Olesno. W ich miejsce pojawili się Damian Kaczmarzyk oraz Patryk Piecka.

– Cementujemy drużynę i chcemy znaleźć się w środku tabeli. Stać nas na dobrą grę i liczymy na dobry sezon – kończy Zdzisław Kleszcz.

Wcześniej oleśnianie wygrali z LUKS Mańkowice 8:1 i ulegli MOKSiR-owi Zawadzkie 5:8.

* fot. Remigiusz Wachowski

III Liga, 3 kolejka

OKS Olesno – KTS LEW Głubczyce 4:8

OKS: Badura, Piecka (1), Kaczmarzyk (1), Wachowski (0,5), Cyndera (1,5). Trener Zdzisław Kleszcz.

Michał Krzyminski

Podziel się